Моя бібліотека

Публічно-шкільна бібліотека села Грем'яче Острозького району Рівненської області



На початку 2011 року бібліотека села Грем’яче стала переможцем у Конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами,програми «Бібліоміст». Програма «Бібліоміст» втілюється в рамках партнерства між Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством культури і туризму України. Грант для фінансування програми у розмірі 25 млн. доларів було отримано від Фундації Білла та Мелінди Гейтс.
За умовами конкурсу бібліотека с.Гремяче отримала 3 комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, веб-камери, навушники, принтер і сканер.
Для читачів бібліотеки користування інтернетом безкоштовне.


З історії бібліотеки



1949 року в селі Гремяче в хаті Філюка Юхима,яка не згоріла під час війни, в маленькій кімнатці було відкрито хату -читальню.
Не було тут ні шаф, ні поличок для книжок –книги лежали купками на долівці. Тодішній фонд хати - читальні нараховував 300екземплярів книг. Були тут здебільшого твори Й. Сталіна, матеріали з'їздів,художня література. А ще для дозвілля молоді були в хаті - читальні радіола,гітара та балалайка. Завідував хатою - читальнею Філюк Юхим. На сьогоднішній день цієї хати уже давно немає.


В 1950 році хати - читальні перейменували на бібліотеки. В 1951 році бібліотеку перенесли в інше приміщення. Це була хата Костюка Якова. Туту в одній кімнаті знаходились сільська рада, дільничний інспектор і бібліотека. Завідував бібліотекою житель міста Острога Доброжанський Борис.


А в 1953 році він був призваний до лав Радянської Армії і завідувати бібліотекою стала жителька села Коростова (тепер Українка) Марія Артемівна Болотнюк, яка в той час була секретарем комсомольської організації села. В 1954 році бібліотеку перенесли у новозбудоване приміщення в центрі села. В ньому знаходились контора колгоспу, сільська рада і невеличка кімната була виділена під бібліотеку. Завідувати бібліотекою стала Тамара Федорівна Поліщук.



Приблизно у 1955 році в бібліотеці почали створювати алфавітний та тематичний каталоги. Були заведені інвентарні книги та книги сумарного обліку книжкового фонду, який на той час становив близько чотирьох тисяч книг. На той час бібліотека мала свій інвентар. А саме: Шафи – 2; столи – 2;стільці – 9; скатертини – 2;стелажі – 3; рамки – 8;лампа – 2 ; вивіска – 1;карнизи – 2; рахівниця – 1;занавіски – 2; печатка і подушечка – 1;стакан – 1; каталожний ящик – 1;блюдце – 1.


У 1971 році завідуюча бібліотекою Поліщук Т.Ф. на виборах до місцевих рад була все обрана односельчанами головою сільської ради і в бібліотеку прийшла працювати Сучик Марія Іллівна, яка працювала на посаді бібліотекаря з 1971 року по 1973 рік.
З 1973 по 1976 - бібліотекою знову завідує Поліщук Т.Ф. З 1976 року по 1983 рік завідує бібліотекою Драчук Валентина Василівна. З грудня 1983 року по вересень 1993 року бібліотекою завідує Солов'юк Раїса Андріївна. А з вересня 1993 року по вересень 2005 року завідуючою бібліотеки працює Андрухова Марія Олександрівна. У 2005 році зав. бібліотекою стала Лаптєва Лариса Федорівна.



В бібліотеку приходять різні за віком люди: це і маленькі діти, школярі, молодь, і люди похилого віку, а бібліотекар завжди старається, щоб цим людям захотілося прийти в бібліотеку ще не один раз.


На сьогоднішній день Грем'яцька ПШБ знаходиться у двох приміщеннях. Одна частина фонду знаходиться у приміщенні сільської ради. Тут під бібліотеку виділено дві кімнати. Друга частина фонду знаходиться в школі. В інвентар бібліотеки входять  3 комп'ютери, сканер, принтер, столи, стільці, стелажі, шафи, гардини, килимкові доріжки

У жовтні 2002 року було проведено реорганізацію бібліотечної системи: сільські бібліотеки були об'єднані з шкільними. Також у 2002 році в бібліотеці впроваджено нову форму обслуговування – нічний абонемент, а з 2003 року – платний формуляр. 
За всі роки існування бібліотеки, бібліотекарі завжди користувалися повагою своїх односельчан. Колись їх можна було зустріти з книгами на тваринницькій фермі, з свіжими газетами в жнива у полі біля комбайнерів, на току. Проводились кампанії по заготівлі кормів – бібліотекарі також не були осторонь. Сучасні технології штовхають нинішніх бібліотекарів до освоєння нових знань та переходу до зовсім іншого рівня діяльності з використанням комп'ютерів, Інтернету та технологій Веб 2.0.













Немає коментарів:

Дописати коментар